Ozonowanie wirusy

Certyfikat ozonowania

Ozonowanie Kraków – Zwalczanie wirusów

Ozonowanie to bardzo skuteczna oraz bezpieczna metoda usuwania drobnoustrojów, w tym wirusów (koronawirusów, grypy), grzybów i zapachów z pomieszczeń biurowych, domów, mieszkań oraz samochodów.

Zajmujemy się skutecznym i profesjonalnym ozonowaniem biur, całych biurowców, obiektów wielkopowierzchniowych, przychodni, przedszkoli, galerii handlowych oraz sklepów, a nasze doświadczenie potwierdzone jest dziesiątkami zrealizowanych zleceń.
Usługi ozonowania świadczymy na terenie Krakowa i Małopolski, szybko odpowiadamy na pojawiające się zlecenia od klientów i bez zbędnej zwłoki podejmujemy się zabiegów ozonowania.

Osusz.pl to profesjonalna firma z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży ozonowania i osuszania. Usługi ozonowania opieramy o bogate zaplecze specjalistycznych urządzeń oraz 3 zespoły profesjonalistów gotowych przyjąć zlecenie nawet w soboty i dni świąteczne.
Nasze umiejętności i wiedzę potwierdzają certyfikaty i szkolenia, które pozwalają nam skutecznie stosować ozonowanie jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom pomieszczeń.
Po wykonaniu zabiegu ozonowania przygotowujemy protokół wymagany przez Sanepid, w którym zamieszczamy wszystkie niezbędne informacje dot. zabiegu, w tym wielkość stężenia ozonu oraz załączamy dokumentację fotograficzną.
Ozonowanie jest każdorazowo wyceniane indywidualnie i zależy od specyfiki dezynfekowanego obiektu.
W naszej ofercie posiadamy ozonowanie cykliczne, jak również umowy zakładające gotowość do ozonowania w określonym czasie.

LIKWIDACJA WIRUSÓWDEZYNFEKCJA OZONEM
Działamy 24h/dobę

Generator ozonu pozwala definitywnie zwalczać wirusy, bakterie, pleśnie, roztocza i grzyby usuwając nieprzyjemne zapachy nikotyny, zwierząt, potu, czy pleśni z mieszkań i samochodów.

Ozonowanie lokali usługowych, biurowych, hoteli po wykryciu zakażenia koronawirusem Sars Cov-2

Aby zapewnić bezpieczeństwo klientom oraz współpracownikom oferujemy zabiegi ozonowania lokali gastronomicznych, usługowych, biur lub przychodni, w których przebywały osoby zakażone koronawirusem. Po wykonaniu usługi sporządzamy protokół wymagany przez Główny Inspektorat Sanitarny (tzw.Sanepid), a w nim umieszczamy wszystkie wymagane informacje o wykonanym zabiegu ozonowania. W dokumencie, poza oczywiście danymi formalnymi, zamieszczamy osiągnięte wartości stężenia ozonu oraz dokumentację fotograficzną.

UWAGA !!!

Aby dezynfekcja ozonem przyniosła pożądany efekt konieczne jest uzyskanie odpowiednich stężeń ozonu w odkażanych pomieszczeniach. Ze względu na duże zainteresowanie tym zabiegiem, wiele firm oferuje swoje usługi wykorzystując generatory ozonu o bardzo małej wydajności np. takimi używanymi do ozonowania wnętrza samochodu, które nie uzyskają stężenia ozonu potrzebnego do zniszczenia drobnoustrojów w pomieszczeniach mieszkalnych, czy też budynkach użyteczności publicznej.

Czy wiesz, że…?

Większość wirusów jest wrażliwa na wykorzystywane w środkach odkażających substancje będące pochodnymi alkoholu, wysokie temperatury, jak również na ozon. Koronawirusy nie są wyjątkiem.

Generator ozonu pozwala skutecznie zwalczać wirusy ( grypy, koronawirusa COVID-19 ). Pomimo że początkowe zastosowanie ozonu było całkiem inne, a wykorzystywano go głównie do usuwania z klimatyzacji bakterii, grzybów, pleśni, roztoczy oraz do usuwania nieprzyjemnych zapachów, to sprawdził się również w walce z wirusami. Fakt ten potwierdzają wykonane badania skuteczności działania ozonu.

Zastosowania ozonu:

 • sterylizacja pomieszczeń mieszkalnych oraz usuwanie brzydkich zapachów;
 • eliminacja nieprzyjemnych zapachów w kabinach samochodów;
 • usuwanie zapachu spalenizny powstałego po pożarze;
 • usunięcie zapachu nikotyny w pomieszczeniach mieszkalnych, samochodach, lokalach gastronomicznych;
 • usuwanie zapachu oleju po smażeniu w mieszkaniach i restauracjach;
 • poprawa jakości powietrza w budynkach użyteczności publicznej, przedszkolach, szkołach, zakładach przetwórstwa mięsnego;

UWAŻAMYOdkażanie biur i miejsc

w których przebywają pracownicy, powinno być rutynowym działaniem w związku z epidemią koronawirusa.

Ozonowanie to sposób na trwałe i skuteczne usunięcie z otoczenia szkodzących organizmom wirusów, alergenów oraz bakterii. Zabieg ten jest idealny, nie tylko dla właścicieli prywatnych mieszkań, czy domów, ale również dla użytkowników obiektów użyteczności publicznej. Uwalniając od drobnoustrojów pozbawiają jednocześnie wnętrza nieprzyjemnego zapachu.

Jak ozon niszczy wirusy?
Jego właściwości zostały odkryte i opisane już w 1840roku, a mechanizm działania polega na przenikaniu przez otoczkę białkową wirusa do rdzenia kwasu nukleinowego, a tam powodując uszkodzenie wirusowego RNA, niszczy go.

Czy ozon zwalczy koronawirusy?
Stosowanie ozonu w pomieszczeniach biurowych, sklepach, przychodnaich, szpitalach, apartamentach, częściach wspólnych budynków użyteczności publicznej, czy hoteli zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem, wirusem grypy i innymi. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Wuhan potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego Koronawirusa SARS CoV-2.

Generatory ozonu są stosowany przez osoby indywidualne oraz firmy z branż:

 • hotelarskiej (części wspólne, hotelowe restauracje),
 • warsztatów samochodowych (ozonowanie wnętrz, jak również i klimatyzacji),
 • myjni,
 • zakładów pogrzebowych (samochody, wnętrza),
 • ośrodków wypoczynkowych (części wspólne, jadalnie, gabinety zabeigowe),
 • placówek służby zdrowia (przychodnie, szpitale, ośrodki zdrowia, ośrodki pomocy społecznej).

Dlaczego warto ozonować i stosować ozon?

 • Posiada wszechstronne zastosowanie bakteriobójcze oraz wirusobójcze
 • Jest bezpieczny dla zdrowia i życia człowieka
 • Jako gaz działa tam, gdzie nie mają zastosowania leki i środki odkażające w płynie
 • Najskuteczniej walczy z alergenami w powietrzu
 • Jest powszechnie stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu jako czynnik odkażający

KrakówOzonowanie Biur

Nasze zaplecze technologiczne pozwala nam podejmować się dezynfekcji przez ozonowanie na powierzchniach o wielkości do 50 000 metrów kwadratowych. Posiadamy do tego odpowiednie zaplecze (urządzenia + wykwalifikowany personel, który jest w stanie dobrać najlepsze parametry pracy ozonatorów). Stosowany przez nas sprzęt to najwyższej klasy urządzenia od renomowanych producentów, które legitymują się najlepszymi właściwościami potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami.

Ozonowanie Kraków

Kompetencje

W osusz.pl cały czas rozwijamy swoje kompetencje w zakresie ozonowania.

Działamy w branży, w której pojawiają się nowe środki chemiczne, nowe wymagania środowiskowe, a także nowe zagrożenie. Uważamy, że to ważne, aby być na bieżąco i móc odpowiadać na pytania klientów bazując na doświadczeniu, ale i wiedzy.

To dlatego, w marcu 2020 roku do naszych certyfikatów dołożyliśmy nowe szkolenie.

Ozon, generatory ozonu i perspektywy zastosowania ozonowania w zabiegach dezynfekcji i dezodoryzacji. Dezynfekcja w zakładach opieki zdrowotnej, budynkach użyteczności publicznej i mieszkaniach z zagrożeniem od koronawirusa SARS-CoV-2.

Klienci o nas

Reakcja na informację o zalaniu mieszania była natychmiastowa. W tym samym dniu przyjechał Pan Przemek, zdiagnozowała problem i następnego dnia rozpoczął lokalizację wycieku oraz osuszanie mieszkania. Dodam mieszkanie od dewelopera prosto po wykończeniu. Jestem bardzo zadowolony z usług firmy: pełen profesjonalizm, wielka cierpliwość do klienta, szybkość działania i wielka pomoc.

Damian

Opinia Google

Świetny kontakt i podejście do klienta. Uczciwa ocena sytuacji i fachowa pomoc. Polecam z czystym sumieniem.

Simon

Opinia Google

Bardzo szybka reakcja od zgłoszenia. Panowie przyjechali, zlokalizowali wyciek pod płytkami w łazience i osuszyli mieszkanie. Nawet nie musiałem zapłacić bo firma rozliczyła się z ubezpieczycielem. Polecam w razie awarii!

Jacek

Opinia Google

Panowie w 100% fachowcy! Będę z czystym sumieniem polecała 🙂

Angelika

Opinia Google

Poznajmy się

biuro@dezynfekcja-24h.pl
Magazynowa 1B
30-858 Kraków

Ozonowanie i dezynfekcja Kraków

Zajmujemy się profesjonalnymi zabiegami ozonowania i dezynfekcji w Krakowie. Zabiegi dezynfekcji przeprowadzamy w firmach, przychodniach, bankach, hotelach, biura i wielu innych. Ozonujemy szybko, skutecznie, oferujemy certyfikaty potwierdzające przeprowadzenie zabiegów.

Bezpłatna ekspertyza i wycenaPogotowie dezynfekcja 24h

© 2020 Osusz.pl - Ozonowanie i Dezynfekcja Kraków . All Rights Reserved.